Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Życzenia

Sukces w konkursach przemiotowych
Z radością i dumą informujemy o sukcesach uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
W bieżącym roku szkolnym 5 uczniów zmierzy się z finałem wojewódzkim.
Podwójnym finalistą został Mateusz Winiarek z klasy 3a uzyskując doskonałe wyniki w konkursach z fizyki i matematyki. Ponadto z konkursem z fizyki zmierzy się również jego kolega z klasy Miłosz Morozow. W finale województwa z językiem angielskim będzie zmagać się Laura Olejniczak z klasy 3c. Na chemii reprezentować nas będzie Mateusz Miraszewski z klasy 3a, zaś w konkursie polonistycznym-Weronika Chwaluk z 3b.

Gratulujemy sukcesu i już dziś zaciskamy kciuki życząc powodzenia na ostatnim etapie!

Zmiany w planie - 11 grudnia
UWAGA! W związku z wycieczką klas: IV i V proszę zapoznać się ze zmianami w planie w dzienniku elektronicznym.

List i Komunikat MEN
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas...

Więcej w rozwinięciu.

Paczuszka dla Maluszka - Warto pomagać!
Powoli wkraczając w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zakupowej gonitwy, sprzątania i rodzinnych spotkań Fundacja Małych Stópek pragnie przypomnieć, że jest to niezwykły czas i okazja, aby nie tylko dostawać, ale również… podarować coś od siebie drugiemu człowiekowi.

W dniach od 3 do 17 grudnia w naszej szkole odbędzie się akcja, podczas której zbieramy i przygotowujemy z ofiarowanych nam darów świąteczne prezenty dla dzieci, których nie stać na zapewnienie podstawowych środków do pielęgnacji i higieny. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam.

Z pewnością i Ty doświadczysz obdarowania i … Bożego Narodzenia.

Więcej informacji na stronie ► Paczuszka dla Maluszka

Wycieczka do Anglii

program wycieczki do pobrania

Etap okręgowy konkursów LKO
II etap konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty przed nami. Wszystkim, którym udało się przebrnąć etap szkolny przypominamy harmonogram:

Konkursy przedmiotowe:

polonistyczny 15.11.2018 (czwartek)
matematyczny 19.11.2018 (poniedziałek)
historyczny 21.11.2018 (środa)
fizyczny 23.11.2018 (piątek)
języka angielskiego 26.11.2018 (poniedziałek)
chemiczny 27.11.2018 (wtorek)

Zaciskamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Zebranie z rodzicami
Zebranie w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Gimnazjum odbędzie się 14 listopada (środa) wg harmonogramu:
>>>16.30 – spotkanie dyrekcji i wychowawców z rodzicami z trójek klasowych (8A, 8B oraz 3A, 3B, 3C), a także rodzicami, którzy aktywnie zaangażują się w organizację Balu Absolwenta.
>>> 17.00 – spotkania z wychowawcami klas
>>> 17.15 – konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Dzień dla Niepodległej w Katolickim Liceum i Katolickim Gimnazjum
Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowano w Katolickim Liceum i Gimnazjum w piątek, 9 listopada. Tego dnia plan lekcji został zastąpiony programem działań służących upamiętnieniu tego niezwykłego wydarzenia, ale także integrującym całą społeczność szkolną.
W auli szkolnej odbył się konkurs historyczny „Ojcowie niepodległej Polski – życie i działalność J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego i J. I. Paderewskiego”. Przez ponad godzinę rywalizowały ze sobą drużyny z poszczególnych klas licealnych i gimnazjalnych. Zwyciężyła klasa III b KG.
Po zmaganiach konkursowych i wręczeniu nagród oraz dyplomów uczestnikom turnieju zostały przedstawione wyniki plebiscytu przeprowadzonego wśród naszej młodzieży. Każdy uczeń mógł oddać głos w czterech kategoriach: na najwybitniejszego Polaka, najważniejsze wydarzenie w historii naszego kraju; na najpiękniejsze miejsce oraz najważniejszą polską książkę. Najwięcej głosów uzyskał Józef Piłsudski. Najważniejszym wydarzeniem okazało się odzyskanie niepodległości. Za najpiękniejsze miejsce w Polsce uznano Kraków, a książką, którą młodzież wskazała jako najważniejszą, jest Pan Tadeusz.
Na drugą część obchodów Dnia dla Niepodległej uczniowie i nauczyciele KLO udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby tam uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, którą poprzedziło – o godzinie 11.11 – wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
Uroczystość uświetniło powołanie w Katolickim Liceum Szkolnego Koła Caritas Diecezji Siedleckiej nr 100, aby „krzewić ducha czynnej miłości bliźniego”.
Po Mszy Świętej odbył się koncert utworów patriotycznych, połączony ze wspólnym odśpiewaniem najbardziej znanych pieśni, także tych legionowych. /oprac.C.Marczewski/

Zdjęcia z wydarzenia
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło