Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Konkursy przedmiotowe 2018/2019
Na stronie Kuratorium Oświaty pojawiła się informacja o konkursach przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z LSCDN 24 konkursy przedmiotowe (12 dla uczniów szkół podstawowych i 12 dla uczniów gimnazjów).

Proszę zapoznać się z Regulaminem konkursów przedmiotowych oraz z Terminarzem eliminacji umieszczonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Inne dokumenty związane z konkursami znajdują się na stronie LSCDN

UWAGA: Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty proszeni są do czwartku 4.10.2018 r. o zgłoszenie u nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Harmonogram etapu szkolnego konkursów zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie zostanie umieszczony na stronie szkoły do 3.10.2018 r.

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w prawym panelu bocznym umieszczony został kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Terminy konkursów przedmiotowych zostaną uzupełnione jak tylko pojawi się informacja na ich temat na stronie Lubelskiego Kuratorium Oświaty (wg komunikatu – do końca września)


Nie jesteś statystycznym Polakiem, lubisz czytać książki?
Weź udział w Programie czytelniczym. Parafrazując nazwę fejsbukowego klubu miłośników książek, zachęcam do przyłączenia się do akcji. Czytanie samo w sobie jest wartością i nagrodą, a jeśli jeszcze można za nie dostawać szóstki, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Niezbędne informacje - regulamin, zgoda rodziców, rejestr lektur i propozycje książek znajdują się w zakładce dokumenty na stronie Katolickiego Gimnazjum.
Czekam na zgłoszenia do końca września. K. Marczewska

Plan zajęć od 24.09

Aktualizacja planu zajęć w Katolickim Gimnazjum od 24 września.

Proszę zapoznać się ze zmianami --->>> TUTAJDzień Patrona

Dzień Patrona -26 września 2018 r.


• godz. 9.00 – msza św. ze ślubowaniem uczniów klas I, IV i VII KSP oraz I KLO w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej,
• po mszy św. przejście do kina Merkury na część artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy.

W tym dniu odwołane są wszystkie zajęcia lekcyjne.

Egzamin gimnazjalny
Drodzy rodzice, informacje ze spotkania dotyczącego egzaminu gimnazjalnego 2019 oraz możliwości dostosowania formy i warunków jego przeprowadzania można znaleźć --->>> TUTAJ

Uprzejmie prosimy o zwrot otrzymanych na zebraniu wypełnionych deklaracji wyboru języka obcego nowożytnego do piątku 28 września 2018 r.

Informacje o egzaminie gimnazjalnym, procedurach, przyborach, dostosowaniach można znaleźć na stronie OKE KRAKÓW

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem
7 września o godzinie 12.30 w budynku Katolickiego Liceum przy ul. Janowskiej odbyła się Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem Przedwiośnia. W czytaniu najważniejszej powieści Stefana Żeromskiego uczestniczyła dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami, uczniowie Katolickiego Liceum z włączonymi Oddziałami Gimnazjalnymi oraz absolwenci szkoły. Spotkanie zostało poprzedzone wprowadzeniem do biografii wybitnego pisarza. Fragmentom lektury towarzyszyły ilustracje i zdjęcia z epoki. Niektórzy spośród czytających wystąpili w strojach stylizowanych na „lata dwudzieste, lata trzydzieste...”. Wydarzenie wpisuje się w cykl działań podjętych w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotorelacja

Zebranie z rodzicami

13 września (czwartek)
odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas KSP i KG wg harmonogramu:
Klasy I, II, IV oraz VII KSP – godz. 16.30
Klasa V KSP – godz. 17.00
Klasy VIIIa i VIIIb KSP – godz. 16.30– spotkanie z dyrekcją w auli szkolnej; 17.00 – spotkanie z wychowawcą.
Klasy IIIa, IIIb, IIIc KG – godz. 17.00– spotkanie z dyrekcją w auli szkolnej; 17.30 – spotkanie z wychowawcą.

Dziennik elektroniczny - nowe portale
Drodzy Rodzice, w związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi obsługi dziennika, chcieliśmy poinformować, że 25 sierpnia pojawiły się dwa nowe portale: Librus Szkoła oraz Librus Rodzina przeznaczone odpowiednio dla pracowników szkoły i dla rodziców oraz uczniów. Dotychczasowy adres www.synergia.librus.pl, pod którym logowali się Państwo do systemu Synergia, pozostanie nadal aktywny.

Prezentacja, która w czytelny sposób podsumowuje najważniejsze zmiany w dostępie do systemu Synergia dla rodziców i uczniów dostępna jest do pobrania --->>> TUTAJ

W bieżącym roku szkolnym, jeśli będą Państwo chcieli zalogować się do systemu Librus Synergia, należy:
- wpisać w przeglądarkę adres synergia.librus.pl lub portal.librus.pl,
- kliknąć w prawym górnym rogu „Zaloguj jako”,
- wybrać opcję „Rodzic lub uczeń”,
- opcjonalnie kliknąć „Zapamiętaj mój wybór” – strona zapamięta rolę, którą Państwo wybrali i przy kolejnym logowaniu przekieruje Państwa bezpośrednio we właściwe miejsce,
- użyć dotychczasowego loginu i hasła. Hasła nie zostały zmienione.

Od 1 września w rozwiązaniu Librus została również uruchomiona możliwość bezpłatnego zakładania Konta Librus, które z przyczyn prawnych (RODO) będzie wymagane, aby móc korzystać z aplikacji mobilnej Librus (aplikacji, która nie jest udostępniana razem z systemem Synergia, a stanowi odrębną usługę Librus). Nowością będzie dostępność tej aplikacji nie tylko przez urządzenia mobilne, jak smartfony i tablety, ale również przez przeglądarkę internetową. Dzięki czemu stanie się ona dostępna także dla rodziców i uczniów, którzy korzystają z urządzeń z systemem operacyjnym innym niż Android oraz iOS (Apple).
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło