Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Kazimierz nad Wisłą

24 października 2012 roku klasy I C i I D wyruszyły na wycieczkę do Janowca i Kazimierza Dolnego.
Pierwszym punktem wycieczki były ruiny zamku w Janowcu, olbrzymiej twierdzy, stojącej na skarpie nad Wisłą. Po zamku oprowadzała nas pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała historie jego mieszkańców. Z okien zamku można było przy okazji podziwiać piękną panoramę Janowca. Następnie w parku zamkowym leżącym nieopodal zwiedziliśmy dwór typowo szlachecki, w którym zobaczyliśmy jak żyli ludzie w dawnych czasach, a także spichlerz z wystawą etnograficzną.
Z Janowca pojechaliśmy autokarem do Kazimierza Dolnego, gdzie udaliśmy się do XII wiecznej Fary- kościoła (najstarsza budowla w mieście) położonego przy rynku w Kazimierzu Dolnym. Następnie uliczkami miasta przeszliśmy nad brzeg Wisły, gdzie czekał nas godzinny rejs statkiem, po którym zjedliśmy obiad i udaliśmy się ponownie zwiedzać Kazimierz. Pani przewodnik pokazała nam m.in. zabytkową Łaźnię z 1921 roku, zabytkowe kamieniczki z początku XVII wieku, a także Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej. Ostatnim punktem wycieczki była Góra Trzech Krzyży. Wszyscy byli bardzo zmęczeni...

WYCIECZKA ROWEROWA DO DROHICZYNA
Trasa do Drohiczyna stawia przed śmiałkami wysokie wymagania. Zaczyna się niewinnie, ale ostatnie 15 km. przed Drohiczynem to już poezja … Czy warto się tak trudzić? Czy warto się ruszyć z domu i przejechać rowerem ponad 150 km., by coś zobaczyć? I to w dwa dni? Spytajcie sami tych co byli. Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Kalendarz na ro szkolny 2012/13
W zakładce: DOKUMENTY SZKOLNE znajduje się Kalendarz na rok szkolny 2012/13 wraz z wykazem dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Katolickim Gimnazjum.

JERYCHO MŁODYCH 2012

Pod hasłem „Kod miłości” 22 czerwca w Pratulinie nad Bugiem rozpoczęło się Jerycho Młodych. Główną ideą spotkania jest „burzenie murów”, jakie odgradzają człowieka od Boga i bliźniego.

„Jerycho” to rekolekcje pod gołym niebem, okazja do medytacji, spowiedzi, spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy doświadczyli „życia za murami” egoizmu, nieczystości, więzienia, niepełnosprawności, nienawiści, lęku i którzy siłę do ich przezwyciężenia odnaleźli w Jezusie Chrystusie.


WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2012 DO DZIEWIĄTEJ POTĘGI
Już po raz dziewiąty w Katolickim Gimnazjum odbyły się egzaminy zewnętrzne i po raz dziewiąty nasi uczniowie osiągnęli w nich najwyższe wyniki w porównaniu z trzecioklasistami
z pozostałych bialskich gimnazjów.
Z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki i przedmiotów przyrodniczych uzyskali najwyższy dziewiąty stanin.
Po raz kolejny też nasza szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych gimnazjów województwa lubelskiego - plasując się na miejscu... DZIEWIĄTYM.
Gratulujemy wszystkim Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom KG wspaniałych wyników.
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło