Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
RODZICE GIMNAZJALISTÓW
Spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I i II KG odbędą się dnia 13 listopada o godzinie 17.00. Następnie konsultacje rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Spotkanie dyrektora szkoły i wychowawców z rodzicami uczniów klas III KG odbędzie się w auli szkolnej dnia 13 listopada o godzinie 16.30. Podczas spotkania zostanie omówiony próbny egzamin gimnazjalny i kolejne etapy przygotowań do egzaminu w kwietniu, kwestia wyboru tematów projektów edukacyjnych i sprawy bieżące. Po spotkaniu rodzice uczniów klas III będą mogli skonsultować się z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Informacja o grudniowym próbnym egzaminie w klasach III w: czytaj więcej...

PROJEKTY EDUKACYJNE 2013/2014
UCZNIOWIE KLAS III ORAZ ZAINTERESOWANI UCZNIOWIE KLAS II
Wykaz tematów proponowanych w bieżącym roku szkolnym oraz regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentację umieszczono w zakładce: Dokumenty szkolne.
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 13 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen). Uczniowie, którzy zaliczyli projekt edukacyjny w zeszłym roku szkolnym mogą do niego przystąpić również w bieżącym - nie zostanie on już jednak odnotowany w arkuszu ocen oraz na świadectwie.

II A Studzianka

Szlak tatarski na Południowym Podlasiu. Skąd się tu wzięli? Czym się zajmowali? Czy żyją jeszcze ich potomkowie? Warto dowiedzieć się i przekonać, jak różnorodna jest nasza Mała Ojczyzna!


Spływ Malowa Góra - Krzyczew
Wyjazd na spływ kajakowy 3 października. Temperatura powietrza w porywach do 6 stopni. Woda prawie zamarznięta- ale jedziemy! I tak uzdrowiliśmy się ze spływu kilkudniowego na Mazurach. A trzeba było jechać?

Rodzice uczniów klas I gimnazjum...

... 8 października 2013 roku o godzinie 17.00 odbędzie się w auli spotkanie informacyjne z Dyrektorem i Wicedyrektorem Katolickiego Gimnazjum dotyczące wyników przeprowadzonych diagnoz edukacyjnych.
Od godziny 17.45 przewidziano możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami diagnozującymi.


Wycieczka do Lublina klas II C i II D

10 września klasy II C i II D wraz z wychowawcami i nauczycielem fizyki uczestniczyły w pokazach fizycznych i chemicznych w Instytucie Chemii, a następnie Fizyki UMCS w Lublinie. W atmosferze zabawy i humoru pracownicy naukowi w/w wydziałów prezentowali doświadczenia chemiczne, fizyczne i nietypowe eksperymenty, które na długo pozostaną w pamięci uczniów naszego gimnazjum.
Wycieczkę zakończył spacer po Muzeum Wsi Lubelskiej podczas którego uczniowie mogli podziwiać m.in. Wyżynę Lubelską wraz z ekspozycją dworu średniozamożnego ziemianina z XVIII wieku.


Wyjazd integracyjny
5 września klasy pierwsze naszego gimnazjum brały udział w wyjeździe integracyjnym w Woskrzenicach Małych. Stajnia „Wiosenny Wiatr” zapewniła uczestnikom wiele atrakcji, m.in. jazdę konną, park linowy, karaoke oraz pieczenie kiełbasek. Wyjazd ten pozwolił uczniom klas pierwszych bliżej się poznać i umożliwił sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć --> Galeria

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w KG - od dziesięciu lat bez zmian!
W bieżącym roku szkolnym Katolickie Gimnazjum po raz dziesiąty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego w Białej Podlaskiej.
Z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych uczniowie naszego gimnazjum uzyskali najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.
W rankingu szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego szkoła znalazła się po raz kolejny w pierwszej dziesiątce, zajmując odpowiednio szóste miejsce z części humanistycznej i siódme miejsce z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu.
Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom KG wspaniałych wyników.

Matematyczne sukcesy KG 2012/2013
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w konkursach matematycznych:
KANGUR MATEMATYCZNY 2013 okazał się sukcesem dla ucznia klasy Ic Macieja Szczepańskiego, który zdobył w nim tytuł laureata. Ponadto Maciej Paczóski z klasy IIc uzyskał bardzo dobry wynik, a wyróżnienia przyznano Danielowi Byszukowi z Ic, Karolinie Domańskiej z Id i Aleksandrze Wilczyńskiej z Ib.
W konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2012 czworo uczniów uzyskało odpowiednio wyniki bardzo dobre i dobre. Weronika Mieleszczuk z klasy Ib i Maciej Szczepański z klasy Ic zajęli 3-cie miejsca w województwie, a Daniel Byszuk z klasy Ic i Karolina Domańska z klasy Id odpowiednio 6-te i 10-te miejsca...
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło