Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Matematyczne sukcesy KG 2012/2013
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w konkursach matematycznych:
KANGUR MATEMATYCZNY 2013 okazał się sukcesem dla ucznia klasy Ic Macieja Szczepańskiego, który zdobył w nim tytuł laureata. Ponadto Maciej Paczóski z klasy IIc uzyskał bardzo dobry wynik, a wyróżnienia przyznano Danielowi Byszukowi z Ic, Karolinie Domańskiej z Id i Aleksandrze Wilczyńskiej z Ib.
W konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2012 czworo uczniów uzyskało odpowiednio wyniki bardzo dobre i dobre. Weronika Mieleszczuk z klasy Ib i Maciej Szczepański z klasy Ic zajęli 3-cie miejsca w województwie, a Daniel Byszuk z klasy Ic i Karolina Domańska z klasy Id odpowiednio 6-te i 10-te miejsca...

Spływ kajakowy Bugiem klasa IIC
Dnia 18.06.2013r. klasa II C uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Bug od Sławatycz do Kodnia. Uczniowie trasę liczącą 36km pokonali w niecałe 6 godzin. Młodzież także zwiedzała budynek straży granicznej w Sławatyczach, Monaster w Jabłecznej, Bazylikę i Kalwarię w Kodniu i uczestniczyła we mszy świętej następnego dnia.

"Życie i ewolucja gwiazd"
W dniu 14.06.2013r. uczniowie klasy IIIB (Marcin Bieliński, Kamil Podkański, Dawid Kuczawski, Grzegorz Tarasiuk) przedstawili swoim młodszym kolegom prezentację multimedialną z fizyki pt. : „Życie i ewolucja gwiazd”. Ten projekt edukacyjny to pomysł na rozbudzenie zainteresowania uczniów astronomią i na zapoznanie jej z podstawowymi pojęciami astronomicznymi.

Pokazy fizyczne w KG
W dniu 12.06.2013r. w naszej szkole zostały przeprowadzone pokazy doświadczeń z fizyki dla uczniów klas pierwszych. Pokazy były podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy IIIA (Martyna Matwiejuk, Pola Ziętecka, Agnieszka Jeleń, Dominika Leszczyńska, Konrad Szewczuk, Patryk Miszczuk). Opiekunem projektu była p. A. Chazan

Szkolny Konkurs Fizyczny
Dnia 4 czerwca 2013r. odbył się szkolny konkurs fizyczny, w którym wzięło udział osiemnaście osób. Zwycięzcami konkursu zostało czworo uczniów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
I miejsce Alicja Marczewska - klasa IIA i Michał Dryżałowski –klasa IIB
II miejsce Anna Głowińska – klasa IIC
III miejsce Maciej Paczóski - II C
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Finał szkolnego konkursu chemicznego dla klas 1

7 czerwca w Dzień Chemika odbył się finał szkolnego konkursu chemicznego, w którym wzięło udział osiem najlepszych osób wyłonionych w pierwszym etapie. Uczniowie odpowiadali na pytania jak uczestnicy teleturnieju „1 z 10”. Uczestnikom kibicowali koledzy i koleżanki z klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Najlepsi okazali się: Szymon Kalinowski, Maciej Szczepański, Kacper Rosiak - wszyscy z klasy 1c. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Centrum Nauki "Kopernik"

9 kwietnia 2013 uczniowie klasy II A i II C Katolickiego Gimnazjum uczestniczyli
w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, w którego laboratoriach - pod okiem specjalistów - uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty.

Spotkanie z pisarzem Pawłem Olearczykiem
W czwartek pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbyło się spotkanie z młodym pisarzem Pawłem Olearczykiem, autorem książek o tematyce młodzieżowej. W prezentowanych książkach autor analizuje problem wyobcowania w świecie rzeczywistym i złudną próbę odnajdywania się w świecie wirtualnym. Podczas spotkania prezentowane były dwie książki „Nie pytaj mnie o Rose” i „Wszyscy jesteśmy sterowani”. Debiutujący autor musiał wykazać się wielką cierpliwością, gdyż młodzież zasypała go pytaniami. Cóż, nikt nie mówił, że bycie pisarzem jest łatwe…

Światowe Dni Młodzieży. Stacja w Białej Podlaskiej

Uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie w muzyczną oprawę i przebieg XXVIII Dnia Młodzieży. Kilkuset młodych ludzi uczestniczyło 23 marca w diecezjalnych obchodach XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, które w tym roku odbyły się jednocześnie w trzech rejonach diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Idźcie i nauczajcie..”
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło