Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Centrum Nauki Kopernik
30 października uczniowie klas trzecich gimnazjum jak co roku brali udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdy uczestniczyli w dwóch wybranych laboratoriach spośród:
- Biolog na miejscu zbrodni 2.0 (laboratorium biologiczne)
- Tworzymy emulsje (laboratorium chemiczne)
- Wodne anomalie (laboratorium fizyczne)
- Chory Algorytm (laboratorium robotyczne)
Po trudach całego dnia można było się zrelaksować na filmie "Czarne dziury. Podróż w nieznane". Film odkrywa przed widzami jedne z najbardziej zagadkowych obiektów astronomicznych – czarne dziury. Jak powstają i co się dzieje w ich wnętrzu? – to jedne z wielu pytań zadawanych przez współczesnych astronomów, na które próbowano znaleźć odpowiedź w czasie pokazu. /oprac. A.Litwiniuk/
Galeria zdjeć

Spotkanie z Wielkim Polakiem
26 października br. w Katolickim Liceum miało miejsce spotkanie młodzieży KLO i KG z wybitnym uczonym, onkologiem i genetykiem, żołnierzem Armii Krajowej, powstańcem warszawskim – profesorem Mieczysławem Chorążym.
Na to niezwykłe wydarzenie złożyły się wspomnienia Profesora oraz odpowiedzi na pytania młodzieży. W swoich wspomnieniach prof. M. Chorąży odnosił się przede wszystkim do okresu dzieciństwa spędzonego w rodzinnej Janówce, okresu szkolnego w Białej Podlaskiej, przerwanego wybuchem II wojny światowej, oraz do czasów konspiracji i walki zbrojnej w Warszawie. Podczas rozmowy z młodzieżą najczęściej powracał temat powstania warszawskiego. Pojawiały się także pytania dotyczące działalności naukowej Profesora, szczególnie onkologii, genetyki i nowej dziedziny, jaką jest biologia systemowa.
W trakcie spotkania uczniowie poznali świadka historii i równocześnie wytrwałego badacza, który pracy naukowej w zakresie medycyny poświęcił całe swoje powojenne życie. Człowieka niezłomnego i prawego, a przy tym wrażliwego i gotowego do niesiania pomocy bliźnim. Wielkiego Polaka, któremu w roku 2017 Prezydent RP nadał najwyższe polskie odznaczenie Order Orła Białego. Fotorelacja

100 rocznica niepodległości - konkursy

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można uczcić na wiele sposobów. W Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Gimnazjum proponujemy spojrzeć na te sto lat przez pryzmat konkursów z matematyki. Wszak przez sto lat naszej niepodległości matematyka była ważną częścią życia każdego ucznia.

Konkursy skierowane są do uczniów klas IV-VIII oraz klas III gimnazjum. W obu przypadkach liczy się pomysł, kreatywność i systematyczna praca, która zaowocuje masą bardzo dobrych i celujących ocen z matematyki.

Konkurs nr 1: Zadanie z setką na stulecie niepodległości

Konkurs nr 2: 100 zadań na STULECIE odzyskania przez Polskę Niepodległości

Życzymy powodzenia.

III miejsce w Grze edukacyjnej
16 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Grze edukacyjnej „Niezwykły ojciec papieża” organizowanej przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej z okazji XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa”.
Nasi gimnazjaliści wywalczyli podium – III miejsce! GRATULACJE!!!

Dzień Patrona
26 września katolickie szkoły w Białej Podlaskiej świętowały dzień swojego patrona Cypriana Norwida.
Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP, podczas której uczniowie klas I, IV i VII KSP i klasy I KLO złożyli ślubowanie. Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie oraz przybyli rodzice udali się do kina Merkury na część artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy.
Występy uczniów łączył wspólny temat: ukazanie osoby i twórczości wybitnego poety, myśliciela, patrioty i chrześcijanina. Poszczególne klasy zrealizowały go jednak w różny sposób...

Etap szkolny konkursów przedmiotowych
Zgodnie z wytycznymi Lubelskiego Kuratora Oświaty eliminacje pierwszego etapu wszystkich konkursów rozpoczynają się o godzinie 9.00.
Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału mają być w wyznaczonych salach o godzinie 8.50.

Projekty edukacyjne 2018/2019
Uczniowie klas III do 31 października zgłaszają wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i wspólnie z nim planują jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen).
Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentację można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne.

Wykaz tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2018/2019

Harmonogram etapu szkolnego konkursów LKO
Etap szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się w Katolickim Gimnazjum wg harmonogramu:

Konkursy przedmiotowe:
języka niemieckiego / rosyjskiego 9.10.2018 (wtorek)
fizyczny 10.10.2018 (środa)
języka angielskiego 11.10.2018 (czwartek)
geograficzny 12.10. 2018 (piątek)
historyczny 15.10. 2018 (poniedziałek)
matematyczny 16.10.2018 (wtorek)
chemiczny 17.10.2018 (środa)
polonistyczny 18.10.2018 (czwartek)
biologiczny 19.10.2018 (piątek)

Konkursy przedmiotowe 2018/2019
Na stronie Kuratorium Oświaty pojawiła się informacja o konkursach przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z LSCDN 24 konkursy przedmiotowe (12 dla uczniów szkół podstawowych i 12 dla uczniów gimnazjów).

Proszę zapoznać się z Regulaminem konkursów przedmiotowych oraz z Terminarzem eliminacji umieszczonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Inne dokumenty związane z konkursami znajdują się na stronie LSCDN

UWAGA: Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty proszeni są do czwartku 4.10.2018 r. o zgłoszenie u nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Harmonogram etapu szkolnego konkursów zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie zostanie umieszczony na stronie szkoły do 3.10.2018 r.
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło